Porady dotyczące wywozu gruzu i odpadów

Wywóz gruzu – ile kosztuje?

11 lutego 2022

Ile kosztuje wywóz gruzu? 

Decydując się na skorzystanie z usługi jaką jest wywóz gruzu, trzeba liczyć się z pewnymi kosztami. Gruz i inne odpady, nie wykluczając odpadów budowlanych, powinien zostać zutylizowany poprzez przekazanie go do odpowiedniej sortowni, w której na tyle, na ile to możliwe, gruz będzie poddany odzyskowi surowców wtórnych. Przyjrzyjmy się zatem wszystkiemu temu, co dotyczy cen wywozu gruzu i przeanalizujmy za co płacimy. 

Co obejmuje usługa wywozu gruzu?

  1. Aby gruz i odpady budowlane można było wywieźć w zgodny z prawem sposób, trzeba najpierw wynająć kontener na gruz. Obowiązek dysponowania specjalnym kontenerem spoczywa na nas zawsze, kiedy wytwarzamy odpady w czasie trwania budowy czy remontu. Za składowanie odpadów w taki sposób, który powodować może zakażenie m.in ziemi, wody czy roślin, art. 183 Kodeksu Karnego  przewiduje grzywnę lub nawet karę pozbawienia wolności. Nie ma więc możliwości, aby składować gruz inaczej niż z wykorzystaniem specjalnie przystosowanych do tego celu pojemników. Dlatego też pierwszą składową tego, jak kształtuje się cena wywozu jest możliwość wymaganego przez prawo dysponowania potrzebnym nam pojemnikiem, czyli wypożyczenie kontenera.
  2. Drugą składową ceny za wywóz gruzu jest podstawienie kontenera. Jesteśmy w stanie dostarczyć kontener pod dany adres nawet jeszcze tego samego dnia, a najdalej kolejnego dnia od otrzymania zgłoszenia. Kontenery podstawiamy szybko, bezproblemowo i niezawodnie. 
  3. Ostatnią kwestią jest odbiór zapełnionego kontenera i wywóz jego zawartości na odpowiednie składowisko. Nasi klienci nie muszą martwić się o to co stanie się z gruzem, gdzie zostanie przewieziony i jak przebiegać będzie jego recykling. Wystarczy umówić termin odbioru, a my zajmujemy się wszystkim od A do Z. 

Kontener 4,7m3

Jaka jest cena wywozu gruzu?

Cennik wywozu gruzu zależy od tego jaki kontener będzie wypożyczony (metry sześcienne kontenera). Jeśli klientom zależy na kontenerach o pojemności odpowiedniej dla składowania gruzu po niewielkim remoncie, czyli np. o pojemności około 1,7 m3, koszt będzie oscylował już w granicach 350 zł. Największe kontenery na gruz jakimi dysponujemy mają pojemność aż 40 m3 a ich wymiary to 7,00m x 2,50m x 2,30m. To naprawdę ogromne pojemniki na gruz, ale też najdroższe. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze do kontenera trafia wyłącznie tak zwany czysty gruz. W większości przypadków remont i budowa generuje gruz zmieszany oraz gruz zanieczyszczony. Późniejsze gospodarowanie takimi odpadami wymusza odpowiednie czyszczenie, sortowanie i inne czynności logistyczne. W cenie wywozu gruzu zawiera się więc wygoda umieszczania w kontenerach praktycznie dowolnego rodzaju odpadów budowlanych czy poremontowych – od cegieł, betonu, przez ceramikę budowlaną i łazienkową, rury pochodzące ze starych instalacji, folie, tapety, styropian, gips, aż po odpady wielkogabarytowe – stare, zużyte meble itp. 

Wywóz gruzu – cennik

Ceny za wywóz gruzu zależą od wybranego kontenera oraz rodzaju odpadów. Najmniejsze kontenery, o pojemności 1,7 m3, dostępne są już od 350 zł, co stanowi atrakcyjną opcję dla mniejszych projektów remontowych. Dla klientów z większymi potrzebami, oferujemy kontenery sięgające nawet 40 m3, a koszty są dostosowywane do indywidualnych wymagań. Nasza strona internetowa zawiera szczegółowy cennik oraz udostępnia możliwość wyceny online, dzięki której szybko i wygodnie poznasz orientacyjny koszt usługi.
Zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług, gdzie dbamy o każdy etap procesu wywozu gruzu. Wypożyczamy kontener dostosowany do potrzeb klienta, podstawiamy go na wskazane miejsce, a po zapełnieniu przez klienta, odpowiadamy za profesjonalny wywóz odpadów do odpowiedniej utylizacji. Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę, pozostawiając klientom jedynie komfort skupienia się na swoim projekcie.
Aby uzyskać dokładną wycenę za wywóz gruzu, korzystaj z naszego formularza zamówień online, gdzie cena zostanie naliczona po wyborze odpowiedniego kontenera. Dzięki temu podejściu zapewniamy klientom przejrzystość i klarowność kosztów, umożliwiając skuteczne planowanie budżetu związanego z usuwaniem odpadów.

Czy cenę za wywóz można ustalać indywidualnie?

Koszty wywozu można ustalać indywidualnie głównie w dwóch przypadkach: kiedy kontener ma zostać wynajęty na niestandardowy okres (zwykle wynajmujemy kontenery na 7 dni) oraz kiedy mowa o długoterminowej współpracy. Jeśli Klient zainteresowany jest indywidualną wyceną usługi, zapraszamy do kontaktu. 

Wywóz gruzu Kościan

Czy możliwy jest darmowy wywóz gruzu?

Odpadów można pozbyć się nieodpłatnie kiedy dostarczane są one do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkt taki znajduje się w każdym większym mieście – Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Warunkiem jest jednak dostarczenie odpadów samodzielnie – nie ma możliwości umówienia odbioru odpadów od Klienta przez pracownika PSZOK-u. Z tej przyczyny, jako że osoby zainteresowane rzadko dysponują własnym kontenerem czy możliwością transportu odpadów, wymaga to najpierw wynajęcia odpowiedniego samochodu. W rezultacie przedsięwzięcie to okazuje się nieopłacalne – w ramach wywozu gruzu przez firmę taką jak nasza nie tylko otrzymuje się możliwość dysponowania kontenerem, ale też zajmujemy się całą logistyką sami, a jedyny wysiłek, do jakiego zobowiązany jest Klient, to umieszczenie odpadów w kontenerze. 

Powyższe dane mają charakter informacyjny. W celu określenia konkretnych kwot za wywóz gruzu serdecznie zapraszamy do kontaktu.