Porady dotyczące wywozu gruzu i odpadów

Wybór odpowiedniego kontenera na gruz

2 września 2021
Wywóz gruzu Gniezno

Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

Zamówienie kontenera na odpady to obowiązkowy krok, jeśli decydujemy się na remont mieszkania, prace przydomowe, remont na działce czy pozbywanie się staroci z piwnicy albo strychu. Kontenery na odpady są odpowiedzią na wiele pytań zaczynających się od Ale co ja mam zrobić z…? Aby wybrać kontener na gruz, który powstaje podczas prac budowlanych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim takie cechy odpadów jak ich rodzaj, wielkość i waga. Na początek należy pamiętać, że kontenery dobieramy w zależności od rodzaju gruzu (czysty, mieszany, zanieczyszczony). Później powinieneś zacząć od rozważenia rozmiaru pojemnika. Potrzebujesz czegoś wystarczająco dużego, aby pomieścić cały gruz, który generujesz podczas prac budowlanych. Na koniec musisz również wziąć pod uwagę limit wagi pojemnika, ponieważ musi on być wystarczająco mocny, aby wytrzymać ciężar gruzu podczas składowania i transportu.

Zamówienie kontenera na telefon

Jak dobrać rozmiar kontenera?

Najczęściej pojawiającym się pytaniem w momencie zamawiania kontenera jest pytanie czy jego wielkość zmieści odpady, które chcemy oddać do utylizacji. Planując remont, nie ma się pewności, ile tak naprawdę śmieci zostanie wygenerowanych, zwłaszcza jeśli takie prace przeprowadzamy po raz pierwszy i de facto pierwszy raz decydujemy się na wynajem kontenera na gruz. Jeśli zamierzamy dokładnie wyremontować np. łazienkę, to w grę wchodzi z pewnością skucie kafelków, być może wymiana całej armatury łazienkowej, a nawet instalacji. Bardzo trudno jest oszacować, ile miejsca dokładnie zajmą tak powstałe odpady. W tej kwestii możemy liczyć na pomoc firm zajmujących się takimi usługami jak wynajmem kontenerów i wywóz gruzu. Firmy te, oprócz wielu kontenerów w ofercie, zatrudniają również wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą dopasować wielkość kontenera do potrzeb. A jest z czego wybierać! Dostępne są zarówno kontenery małe, będące w stanie pomieścić do 2m³ odpadów, jak i takie o pojemności 16m³ czy nawet 40m³! Przy wyborze kontenera warto kierować się zasadą wyboru nieco większego pojemnika, niż wychodzi z szacunków. Dlaczego ? Ponieważ w przypadku przepełnienia jeszcze przed upływem terminu odbioru będzie trzeba zamówić kolejny kontener i choć nie jest to żadnym problemem (jesteśmy w stanie podstawić kontener jeszcze tego samego dnia) to generuje dodatkowe koszty.

Wywóz śmieci Poznań

Kontener dobry na wszystko

Mały kontener to idealne rozwiązanie w przypadku drobnych prac na działce, czy w ogródku. Świetnie sprawdzi się przy usuwaniu takich zanieczyszczeń jak ziemia, gałęzie, czy inne odpady zielone. Najchętniej wybieranymi kontenerami do drobnych prac w domu są te mniejsze, mające pojemność od 1,7m³ do 4,7m³. Większe kontenery, np. o pojemności 16m³ to pojemniki, które często zobaczyć można w takich miejscach jak plac budowy.

Należy pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek pytań, czy problemów wystarczy chwycić za telefon i zadzwonić do firmy wynajmującej kontenery. Pracownicy, po zadaniu kilku pytań na temat remontowanych pomieszczeń oraz przewidywanego zakresu prac, z pewnością udzielą profesjonalnej pomocy i wyczerpujących odpowiedzi.

Wywóz gruzu Murowana Goślina

O czym jeszcze należy pamiętać

Wspominaliśmy, że wybierając kontener, należy zwrócić uwagę na jego ładowność, ale także na wymiary. Dlaczego? Gabaryty kontenera mogą mieć duże znaczenie, jeśli mieszkamy w kamienicy, na podwórze której prowadzi wąska brama. Aby móc postawić tam zamówiony kontener, samochód musi przez taką bramę przejechać, a nie każdy może się w nią zmieścić. Na szczęście dysponujemy szeroką flotą pojazdów i uprzedzeni o trudnych warunkach dojazdowych wybierzemy odpowiedni samochód, by mógł podstawić zamówiony pojemnik na odpady.

Jak również wcześniej zostało wspomniane, zamawiając kontener określ rodzaj gruzu, który chcesz w nim umieścić. Pamiętaj, by pojemnika nie traktować jak miejsca na wszystkie odpady po remoncie.

Decydując się na remont, z pewnością staniemy przed pytaniem jaki kontener na gruz będzie najlepszy do naszych celów. Jeśli mamy wątpliwości bądź po raz pierwszy podejmujemy takie przedsięwzięcie, najbezpieczniej poprosić o pomoc pracowników i skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepszy rodzaj kontenera dla twoich potrzeb i zajmiemy się wywozem śmieci. Oferujemy szeroką gamę pojemników na każdą kieszeń i potrzeby. Nasi przedstawiciele handlowi z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W ten sposób dobierzemy wielkość pojemnika odpowiednią do naszego celu, ale także lokalizacji i warunków atmosferycznych.